Italy Serie B
28 Nov 2026 16:00. Round 14
L.R. Vicenza
Cesena
:
Expected
- Odds
- Table
- H2H
- Streaks
- Full Time
- 1st half
- 2nd half
- Corners
- Y. C.
- Overall
- Home
- Away
| # | Team | Pl | G | Pts |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Палермо | 6 | 14:7 | 16 |
| 2 | Мантова | 6 | 13:6 | 14 |
| 3 | Модена | 6 | 11:6 | 13 |
| 4 | Судтироль | 6 | 9:3 | 12 |
| 5 | Асколи | 6 | 7:4 | 11 |
| 6 | Авеллино | 6 | 11:7 | 10 |
| 7 | Пиза | 6 | 11:8 | 10 |
| 8 | Беневенто | 6 | 8:5 | 10 |
| 9 | Верона | 6 | 12:10 | 7 |
| 10 | Чезена | 6 | 7:8 | 7 |
| 11 | Падова | 6 | 5:8 | 7 |
| 12 | Ареццо | 6 | 6:13 | 7 |
| 13 | Энтелла | 6 | 8:7 | 6 |
| 14 | Кремонезе | 6 | 5:7 | 6 |
| 15 | Юве Стабия | 6 | 5:8 | 6 |
| 16 | Эмполи | 6 | 6:10 | 6 |
| 17 | Виченца | 6 | 7:13 | 5 |
| 18 | Каррарезе | 6 | 4:6 | 4 |
| 19 | Сампдория | 6 | 6:13 | 4 |
| 20 | Катанзаро | 6 | 6:12 | 3 |
| # | Team | Pl | G | Pts |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Палермо | 3 | 6:2 | 9 |
| 2 | Судтироль | 4 | 4:1 | 8 |
| 3 | Авеллино | 4 | 9:4 | 7 |
| 4 | Мантова | 3 | 7:3 | 7 |
| 5 | Беневенто | 4 | 7:4 | 7 |
| 6 | Асколи | 3 | 5:2 | 7 |
| 7 | Верона | 3 | 8:3 | 6 |
| 8 | Модена | 3 | 5:4 | 6 |
| 9 | Кремонезе | 3 | 3:4 | 4 |
| 10 | Падова | 3 | 2:3 | 4 |
| 11 | Виченца | 3 | 4:6 | 4 |
| 12 | Чезена | 3 | 4:4 | 3 |
| 13 | Сампдория | 2 | 3:3 | 3 |
| 14 | Катанзаро | 2 | 2:3 | 3 |
| 15 | Эмполи | 3 | 3:5 | 3 |
| 16 | Пиза | 3 | 3:6 | 3 |
| 17 | Энтелла | 3 | 4:5 | 2 |
| 18 | Юве Стабия | 2 | 1:4 | 1 |
| 19 | Ареццо | 3 | 3:7 | 1 |
| 20 | Каррарезе | 3 | 1:4 | 0 |
| # | Team | Pl | G | Pts |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Пиза | 3 | 8:2 | 7 |
| 2 | Модена | 3 | 6:2 | 7 |
| 3 | Палермо | 3 | 8:5 | 7 |
| 4 | Мантова | 3 | 6:3 | 7 |
| 5 | Ареццо | 3 | 3:6 | 6 |
| 6 | Юве Стабия | 4 | 4:4 | 5 |
| 7 | Судтироль | 2 | 5:2 | 4 |
| 8 | Энтелла | 3 | 4:2 | 4 |
| 9 | Каррарезе | 3 | 3:2 | 4 |
| 10 | Асколи | 3 | 2:2 | 4 |
| 11 | Чезена | 3 | 3:4 | 4 |
| 12 | Беневенто | 2 | 1:1 | 3 |
| 13 | Авеллино | 2 | 2:3 | 3 |
| 14 | Эмполи | 3 | 3:5 | 3 |
| 15 | Падова | 3 | 3:5 | 3 |
| 16 | Кремонезе | 3 | 2:3 | 2 |
| 17 | Верона | 3 | 4:7 | 1 |
| 18 | Виченца | 3 | 3:7 | 1 |
| 19 | Сампдория | 4 | 3:10 | 1 |
| 20 | Катанзаро | 4 | 4:9 | 0 |
Head to heads
| 04.03.17 | Cesena | 1:1 | L.R. Vicenza |
| 09.10.16 | L.R. Vicenza | 0:0 | Cesena |
| 09.04.16 | Cesena | 1:1 | L.R. Vicenza |
| 21.11.15 | L.R. Vicenza | 1:1 | Cesena |
| 26.01.13 | Cesena | 3:1 | L.R. Vicenza |
Last matches
- L.R. Vicenza
- Cesena
| 10.10.26 | L.R. Vicenza | Pisa | L 0:3 |
| 20.09.26 | Verona | L.R. Vicenza | L 2:1 |
| 12.09.26 | L.R. Vicenza | Juve Stabia | D 1:1 |
| 06.09.26 | Entella | L.R. Vicenza | D 2:2 |
| 29.08.26 | Avellino | L.R. Vicenza | L 3:0 |
| 10.10.26 | Benevento | Cesena | L 2:0 |
| 18.09.26 | Juve Stabia | Cesena | D 1:1 |
| 12.09.26 | Cesena | Cremonese | D 2:2 |
| 06.09.26 | Cesena | Mantova | D 1:1 |
| 29.08.26 | Entella | Cesena | W 1:2 |
No draw
Failed to score
OverUnder
- Season
- Last 20
- Last 10
- Last 5
- Overall
- Home
- Away
- 0.5
- 1.5
- 2.5
- 3.5
- 4.5
| Team | O U |
G.avg | IT |
|---|---|---|---|
| L.R. Vicenza |
6 0 6 0 5 1 2 4 1 5 |
3.33 | 1.17 |
| Cesena |
6 0 6 0 2 4 1 5 0 6 |
2.5 | 1.17 |
| L.R. Vicenza |
3 0 3 0 2 1 1 2 1 2 |
3.33 | 1.33 |
| Cesena |
3 0 3 0 1 2 1 2 0 3 |
2.67 | 1.33 |
| L.R. Vicenza |
3 0 3 0 3 0 1 2 0 3 |
3.33 | 1 |
| Cesena |
3 0 3 0 1 2 0 3 0 3 |
2.33 | 1 |
| Team | O U |
G.avg | IT |
|---|---|---|---|
| L.R. Vicenza |
20 0 16 4 10 10 5 15 1 19 |
2.6 | 1.05 |
| Cesena |
17 3 17 3 9 11 7 13 2 18 |
2.7 | 1 |
| L.R. Vicenza |
10 0 8 2 5 5 2 8 1 9 |
2.6 | 1.4 |
| Cesena |
10 1 10 1 7 4 7 4 2 9 |
3.45 | 1.45 |
| L.R. Vicenza |
10 0 8 2 5 5 3 7 0 10 |
2.6 | 0.7 |
| Cesena |
7 2 7 2 2 7 0 9 0 9 |
1.78 | 0.44 |
| Team | O U |
G.avg | IT |
|---|---|---|---|
| L.R. Vicenza |
10 0 8 2 6 4 2 8 1 9 |
2.7 | 1.1 |
| Cesena |
8 2 8 2 3 7 2 8 1 9 |
2.4 | 1 |
| L.R. Vicenza |
5 0 4 1 3 2 1 4 1 4 |
2.8 | 1.4 |
| Cesena |
4 1 4 1 2 3 2 3 1 4 |
3 | 1.4 |
| L.R. Vicenza |
5 0 4 1 3 2 1 4 0 5 |
2.6 | 0.8 |
| Cesena |
4 1 4 1 1 4 0 5 0 5 |
1.8 | 0.6 |
| Team | O U |
G.avg | IT |
|---|---|---|---|
| L.R. Vicenza |
5 0 5 0 4 1 1 4 0 5 |
3 | 0.8 |
| Cesena |
5 0 5 0 2 3 1 4 0 5 |
2.6 | 1.2 |
| L.R. Vicenza |
2 0 2 0 1 1 0 2 0 2 |
2.5 | 0.5 |
| Cesena |
2 0 2 0 1 1 1 1 0 2 |
3 | 1.5 |
| L.R. Vicenza |
3 0 3 0 3 0 1 2 0 3 |
3.33 | 1 |
| Cesena |
3 0 3 0 1 2 0 3 0 3 |
2.33 | 1 |
OverUnder
- Season
- Last 20
- Last 10
- Last 5
- Overall
- Home
- Away
- 7.5
- 8.5
- 9.5
- 10.5
- 11.5
| Team | O U |
G.avg | IT |
|---|---|---|---|
| L.R. Vicenza |
4 2 3 3 3 3 |
12 | 6.67 |
| Cesena |
4 2 3 3 2 4 |
10.17 | 4 |
| L.R. Vicenza |
3 0 3 0 3 0 |
15.67 | 8 |
| Cesena |
3 0 2 1 2 1 |
11.67 | 5 |
| L.R. Vicenza |
1 2 0 3 0 3 |
8.33 | 5.33 |
| Cesena |
1 2 1 2 0 3 |
8.67 | 3 |
| Team | O U |
G.avg | IT |
|---|---|---|---|
| L.R. Vicenza |
15 5 12 8 9 11 |
10.9 | 6 |
| Cesena |
12 8 10 10 7 13 |
9.95 | 4.2 |
| L.R. Vicenza |
10 0 9 1 8 2 |
12.9 | 7.1 |
| Cesena |
8 3 6 5 4 7 |
9.91 | 5.27 |
| L.R. Vicenza |
5 5 3 7 1 9 |
8.9 | 4.9 |
| Cesena |
4 5 4 5 3 6 |
10 | 2.89 |
| Team | O U |
G.avg | IT |
|---|---|---|---|
| L.R. Vicenza |
6 4 5 5 4 6 |
10.8 | 5.7 |
| Cesena |
8 2 6 4 5 5 |
11 | 4.9 |
| L.R. Vicenza |
5 0 5 0 4 1 |
14 | 7.2 |
| Cesena |
5 0 3 2 3 2 |
11.6 | 6 |
| L.R. Vicenza |
1 4 0 5 0 5 |
7.6 | 4.2 |
| Cesena |
3 2 3 2 2 3 |
10.4 | 3.8 |
| Team | O U |
G.avg | IT |
|---|---|---|---|
| L.R. Vicenza |
3 2 2 3 2 3 |
11.2 | 6 |
| Cesena |
3 2 2 3 1 4 |
9.8 | 4.8 |
| L.R. Vicenza |
2 0 2 0 2 0 |
15.5 | 7 |
| Cesena |
2 0 1 1 1 1 |
11.5 | 7.5 |
| L.R. Vicenza |
1 2 0 3 0 3 |
8.33 | 5.33 |
| Cesena |
1 2 1 2 0 3 |
8.67 | 3 |
Head to heads - Corners
| 04.03.17 |
Cesena
L.R. Vicenza
|
Match | Crn |
|---|---|---|---|
| 1:1 | 3:5 | ||
| 09.10.16 |
L.R. Vicenza
Cesena
|
Match | Crn |
| 0:0 | 1:6 | ||
| 09.04.16 |
Cesena
L.R. Vicenza
|
Match | Crn |
| 1:1 | |||
| 21.11.15 |
L.R. Vicenza
Cesena
|
Match | Crn |
| 1:1 | |||
| 26.01.13 |
Cesena
L.R. Vicenza
|
Match | Crn |
| 3:1 |
Last matches - Corners
- L.R. Vicenza
- Cesena
| 10.10.26 |
L.R. Vicenza
Pisa
|
Match | Crn |
|---|---|---|---|
| 0:3 | 6:12 | ||
| 20.09.26 |
Verona
L.R. Vicenza
|
Match | Crn |
| 2:1 | 3:5 | ||
| 12.09.26 |
L.R. Vicenza
Juve Stabia
|
Match | Crn |
| 1:1 | 8:5 | ||
| 06.09.26 |
Entella
L.R. Vicenza
|
Match | Crn |
| 2:2 | 4:4 | ||
| 29.08.26 |
Avellino
L.R. Vicenza
|
Match | Crn |
| 3:0 | 2:7 |
| 10.10.26 |
Benevento
Cesena
|
Match | Crn |
|---|---|---|---|
| 2:0 | 5:5 | ||
| 18.09.26 |
Juve Stabia
Cesena
|
Match | Crn |
| 1:1 | 6:2 | ||
| 12.09.26 |
Cesena
Cremonese
|
Match | Crn |
| 2:2 | 5:4 | ||
| 06.09.26 |
Cesena
Mantova
|
Match | Crn |
| 1:1 | 10:4 | ||
| 29.08.26 |
Entella
Cesena
|
Match | Crn |
| 1:2 | 6:2 |
OverUnder
- Season
- Last 20
- Last 10
- Last 5
- Overall
- Home
- Away
- 2.5
- 3.5
- 4.5
- 5.5
- 6.5
| Team | O U |
G.avg | IT |
|---|---|---|---|
| L.R. Vicenza |
4 2 4 2 2 4 |
4.5 | 2 |
| Cesena |
2 4 2 4 0 6 |
3.17 | 1.67 |
| L.R. Vicenza |
1 2 1 2 0 3 |
3 | 1.67 |
| Cesena |
1 2 1 2 0 3 |
3 | 2 |
| L.R. Vicenza |
3 0 3 0 2 1 |
6 | 2.33 |
| Cesena |
1 2 1 2 0 3 |
3.33 | 1.33 |
| Team | O U |
G.avg | IT |
|---|---|---|---|
| L.R. Vicenza |
15 5 13 7 8 12 |
5.05 | 2.4 |
| Cesena |
9 11 5 15 1 19 |
3.3 | 1.7 |
| L.R. Vicenza |
7 3 7 3 4 6 |
5.4 | 2.5 |
| Cesena |
7 4 4 7 1 10 |
3.91 | 2.09 |
| L.R. Vicenza |
8 2 6 4 4 6 |
4.7 | 2.3 |
| Cesena |
2 7 1 8 0 9 |
2.56 | 1.22 |
| Team | O U |
G.avg | IT |
|---|---|---|---|
| L.R. Vicenza |
8 2 8 2 4 6 |
4.9 | 2 |
| Cesena |
4 6 3 7 1 9 |
3.3 | 1.4 |
| L.R. Vicenza |
3 2 3 2 0 5 |
3.8 | 1.6 |
| Cesena |
3 2 2 3 1 4 |
3.8 | 1.8 |
| L.R. Vicenza |
5 0 5 0 4 1 |
6 | 2.4 |
| Cesena |
1 4 1 4 0 5 |
2.8 | 1 |
| Team | O U |
G.avg | IT |
|---|---|---|---|
| L.R. Vicenza |
3 2 3 2 2 3 |
4.4 | 2 |
| Cesena |
2 3 2 3 0 5 |
3.2 | 1.6 |
| L.R. Vicenza |
0 2 0 2 0 2 |
2 | 1.5 |
| Cesena |
1 1 1 1 0 2 |
3 | 2 |
| L.R. Vicenza |
3 0 3 0 2 1 |
6 | 2.33 |
| Cesena |
1 2 1 2 0 3 |
3.33 | 1.33 |
Head to heads - Y. C.
| 04.03.17 |
Cesena
L.R. Vicenza
|
Match | YC |
|---|---|---|---|
| 1:1 | 1:3 | ||
| 09.10.16 |
L.R. Vicenza
Cesena
|
Match | YC |
| 0:0 | 1:3 | ||
| 09.04.16 |
Cesena
L.R. Vicenza
|
Match | YC |
| 1:1 | |||
| 21.11.15 |
L.R. Vicenza
Cesena
|
Match | YC |
| 1:1 | |||
| 26.01.13 |
Cesena
L.R. Vicenza
|
Match | YC |
| 3:1 |
Last matches - Y. C.
- L.R. Vicenza
- Cesena
| 10.10.26 |
L.R. Vicenza
Pisa
|
Match | YC |
|---|---|---|---|
| 0:3 | 1:1 | ||
| 20.09.26 |
Verona
L.R. Vicenza
|
Match | YC |
| 2:1 | 4:2 | ||
| 12.09.26 |
L.R. Vicenza
Juve Stabia
|
Match | YC |
| 1:1 | 2:0 | ||
| 06.09.26 |
Entella
L.R. Vicenza
|
Match | YC |
| 2:2 | 3:2 | ||
| 29.08.26 |
Avellino
L.R. Vicenza
|
Match | YC |
| 3:0 | 4:3 |
| 10.10.26 |
Benevento
Cesena
|
Match | YC |
|---|---|---|---|
| 2:0 | 5:0 | ||
| 18.09.26 |
Juve Stabia
Cesena
|
Match | YC |
| 1:1 | 0:2 | ||
| 12.09.26 |
Cesena
Cremonese
|
Match | YC |
| 2:2 | 4:1 | ||
| 06.09.26 |
Cesena
Mantova
|
Match | YC |
| 1:1 | 0:1 | ||
| 29.08.26 |
Entella
Cesena
|
Match | YC |
| 1:2 | 1:2 |
OverUnder
- Season
- Last 20
- Last 10
- Last 5
- Overall
- Home
- Away
- 0.5
- 1.5
- 2.5
- 3.5
| Team | O U |
G.avg | IT |
|---|---|---|---|
| L.R. Vicenza |
4 2 3 3 0 6 0 6 |
- | - |
| Cesena |
6 0 1 5 1 5 0 6 |
- | - |
| L.R. Vicenza |
2 1 1 2 0 3 0 3 |
- | - |
| Cesena |
3 0 0 3 0 3 0 3 |
- | - |
| L.R. Vicenza |
2 1 2 1 0 3 0 3 |
- | - |
| Cesena |
3 0 1 2 1 2 0 3 |
- | - |
| Team | O U |
G.avg | IT |
|---|---|---|---|
| L.R. Vicenza |
13 7 8 12 1 19 0 20 |
- | - |
| Cesena |
16 4 6 14 2 18 1 19 |
- | - |
| L.R. Vicenza |
6 4 4 6 1 9 0 10 |
- | - |
| Cesena |
10 1 5 6 1 10 1 10 |
- | - |
| L.R. Vicenza |
7 3 4 6 0 10 0 10 |
- | - |
| Cesena |
6 3 1 8 1 8 0 9 |
- | - |
| Team | O U |
G.avg | IT |
|---|---|---|---|
| L.R. Vicenza |
5 5 3 7 0 10 0 10 |
- | - |
| Cesena |
8 2 2 8 2 8 1 9 |
- | - |
| L.R. Vicenza |
2 3 1 4 0 5 0 5 |
- | - |
| Cesena |
4 1 1 4 1 4 1 4 |
- | - |
| L.R. Vicenza |
3 2 2 3 0 5 0 5 |
- | - |
| Cesena |
4 1 1 4 1 4 0 5 |
- | - |
| Team | O U |
G.avg | IT |
|---|---|---|---|
| L.R. Vicenza |
3 2 2 3 0 5 0 5 |
- | - |
| Cesena |
5 0 1 4 1 4 0 5 |
- | - |
| L.R. Vicenza |
1 1 0 2 0 2 0 2 |
- | - |
| Cesena |
2 0 0 2 0 2 0 2 |
- | - |
| L.R. Vicenza |
2 1 2 1 0 3 0 3 |
- | - |
| Cesena |
3 0 1 2 1 2 0 3 |
- | - |
OverUnder
- Season
- Last 20
- Last 10
- Last 5
- Overall
- Home
- Away
- 0.5
- 1.5
- 2.5
- 3.5
| Team | O U |
G.avg | IT |
|---|---|---|---|
| L.R. Vicenza |
6 0 5 1 2 4 0 6 |
- | - |
| Cesena |
5 1 1 5 1 5 0 6 |
- | - |
| L.R. Vicenza |
3 0 3 0 1 2 0 3 |
- | - |
| Cesena |
3 0 1 2 1 2 0 3 |
- | - |
| L.R. Vicenza |
3 0 2 1 1 2 0 3 |
- | - |
| Cesena |
2 1 0 3 0 3 0 3 |
- | - |
| Team | O U |
G.avg | IT |
|---|---|---|---|
| L.R. Vicenza |
16 4 10 10 4 16 0 20 |
- | - |
| Cesena |
15 5 8 12 4 16 0 20 |
- | - |
| L.R. Vicenza |
8 2 5 5 2 8 0 10 |
- | - |
| Cesena |
9 2 6 5 4 7 0 11 |
- | - |
| L.R. Vicenza |
8 2 5 5 2 8 0 10 |
- | - |
| Cesena |
6 3 2 7 0 9 0 9 |
- | - |
| Team | O U |
G.avg | IT |
|---|---|---|---|
| L.R. Vicenza |
9 1 7 3 3 7 0 10 |
- | - |
| Cesena |
7 3 1 9 1 9 0 10 |
- | - |
| L.R. Vicenza |
5 0 4 1 2 3 0 5 |
- | - |
| Cesena |
4 1 1 4 1 4 0 5 |
- | - |
| L.R. Vicenza |
4 1 3 2 1 4 0 5 |
- | - |
| Cesena |
3 2 0 5 0 5 0 5 |
- | - |
| Team | O U |
G.avg | IT |
|---|---|---|---|
| L.R. Vicenza |
5 0 4 1 1 4 0 5 |
- | - |
| Cesena |
4 1 1 4 1 4 0 5 |
- | - |
| L.R. Vicenza |
2 0 2 0 0 2 0 2 |
- | - |
| Cesena |
2 0 1 1 1 1 0 2 |
- | - |
| L.R. Vicenza |
3 0 2 1 1 2 0 3 |
- | - |
| Cesena |
2 1 0 3 0 3 0 3 |
- | - |
- 1x2
- Dbl. Chance
- Over/Under
- Crn
- YC
| 1 | X | 2 |
|---|
| 1X | 12 | X2 |
|---|
Total Goals 0.5
| Over | Under |
|---|
Total Goals 1.5
| Over | Under |
|---|
Total Goals 2.5
| Over | Under |
|---|
Total Goals 3.5
| Over | Under |
|---|
Total Goals 4.5
| Over | Under |
|---|
Total Corners 7.5
| Over | Under |
|---|
Total Corners 8.5
| Over | Under |
|---|
Total Corners 9.5
| Over | Under |
|---|
Total Corners 10.5
| Over | Under |
|---|
Total Corners 11.5
| Over | Under |
|---|
Total YC 3.5
| Over | Under |
|---|
Total YC 4.5
| Over | Under |
|---|
Total YC 5.5
| Over | Under |
|---|
Total YC 6.5
| Over | Under |
|---|
Total YC 7.5
| Over | Under |
|---|
Home
Русский