Odds
- 1x2
- Over/Under
- Corners
- Cards
Russia Premier League | |||
---|---|---|---|
Dynamo Moscow 2
Sochi 1 1
|
0:2 (0:0) |
|
|
Nizhny Nov... 1
Lokomotiv ...
|
0:4 (0:3) |
|
|
Spartak Moscow 3
Akhmat Grozny 2
|
0:0 (0:0) |
|
|
Zenit 1
Ural 1
|
2:0 (0:0) |
|
|
England Premier League | |||
Man City 1
Liverpool 1
|
4:1 (1:1) |
|
|
Arsenal
Leeds 2
|
4:1 (1:0) |
|
|
Bournemouth 1
Fulham 4
|
2:1 (0:1) |
|
|
Nottingham 3
Wolves 5
|
1:1 (1:0) |
|
|
Crystal Palace 3
Leicester 4
|
2:1 (0:0) |
|
|
Brighton 2
Brentford 1
|
3:3 (2:2) |
|
|
Chelsea 3
Aston Villa 3
|
0:2 (0:1) |
|
|
Spain Primera Division | |||
Girona 4
Espanyol 2 1
|
2:1 (0:0) |
|
|
Ath Bilbao
Getafe
|
0:0 (0:0) |
|
|
Cadiz 3
Sevilla 4
|
0:2 (0:0) |
|
|
Elche
Barcelona 3
|
0:4 (0:1) |
|
|
Italy Serie A | |||
Cremonese 3
Atalanta 2
|
1:3 (0:1) |
|
|
Inter 2
Fiorentina 3
|
0:1 (0:0) |
|
|
Juventus 1
Verona 2
|
1:0 (0:0) |
|
|
Germany 1. Bundesliga | |||
Wolfsburg 3
Augsburg 2
|
2:2 (0:2) |
|
|
Schalke 2
Leverkusen 1
|
0:3 (0:0) |
|
|
Freiburg 1
Hertha 1
|
1:1 (0:0) |
|
|
Union Berlin 1
Stuttgart 1
|
3:0 (0:0) |
|
|
RB Leipzig 3
Mainz 3
|
0:3 (0:1) |
|
|
Bayern Munich 1
Dortmund 1
|
4:2 (3:0) |
|
|
France Ligue 1 | |||
Auxerre
Troyes
|
1:0 (0:0) |
|
|
Rennes 2
Lens 2
|
0:1 (0:1) |
|
|
Belgium Pro League | |||
Cercle Brugge 2
Kortrijk 2
|
2:0 (2:0) |
|
|
Seraing
Gent 1
|
0:5 (0:1) |
|
|
Westerlo 2
Charleroi 5
|
2:3 (1:2) |
|
|
Oostende 3 1
St. Liege 1
|
1:3 (1:3) |
|
|
Greece Super League | |||
Levadiakos 2
Atromitos 2
|
1:1 (0:0) |
|
|
Panetolikos 2
Lamia 3
|
1:3 (0:0) |
|
|
Giannina 2
OFI Crete 2
|
0:1 (0:1) |
|
|
Ionikos 3
Asteras Tr... 4
|
1:0 (1:0) |
|
|
Netherlands Eredivisie | |||
AZ Alkmaar 4
Heerenveen 2
|
1:1 (0:1) |
|
|
Excelsior 3
Twente 1
|
0:0 (0:0) |
|
|
Nijmegen 2
PSV 2
|
2:4 (0:3) |
|
|
Cambuur 3
FC Emmen 2
|
1:2 (0:0) |
|
|
Waalwijk 1
Vitesse 2
|
1:0 (1:0) |
|
|
Portugal Liga Sagres | |||
Vizela 3
Casa Pia 2
|
3:1 (1:1) |
|
|
Guimaraes 2
Ferreira 4 1
|
0:0 (0:0) |
|
|
Sporting CP
Santa Clara 5
|
3:0 (2:0) |
|
|
Russia 1. Division | |||
Rodina Moscow 2
Akron 3
|
1:3 (1:2) |
|
|
Romania Liga I | |||
UTA Arad 2
U. Cluj 3
|
2:0 (2:0) |
|
|
Hermannstadt 2
Botosani
|
1:1 (0:0) |
|
|
Rapid B. 3
Farul 2
|
1:1 (0:0) |
|
|
Turkey Superlig | |||
Trabzonspor
Kayserispor 1
|
3:4 (1:2) |
|
|
Basaksehir 3
Ankaragucu 2
|
1:0 (1:0) |
|
|
Galatasaray 4
Adana 4
|
2:0 (0:0) |
|
|
Ukraine Premier League | |||
Minaj 2
Inhulets
|
1:2 (1:0) |
|
|
Metalist K...
Kolos Kova... 2
|
0:0 (0:0) |
|
|
Veres-Rivne 4
Kryvbas 2 2
|
1:2 (0:0) |
|
|
Oleksandriya
Vorskla Po... 2
|
3:0 (2:0) |
|
|
Scotland Premier League | |||
Hibernian 3
Motherwell 1
|
1:3 (0:1) |
|
|
St Johnstone 3 1
Aberdeen 3 1
|
0:1 (0:1) |
|
|
Kilmarnock 3 1
Hearts 2
|
2:1 (2:1) |
|
|
St. Mirren 1
Livingston 3
|
3:0 (3:0) |
|
|
Rangers 1
Dundee Utd 1
|
2:0 (1:0) |
|
|
England Championship | |||
Preston 3
Blackpool 3
|
3:1 (2:0) |
|
|
Luton 2
Watford 3
|
2:0 (1:0) |
|
|
Coventry 2
Stoke
|
0:4 (0:2) |
|
|
Bristol City 3
Reading 2
|
1:1 (1:0) |
|
|
Huddersfield 2
Middlesbrough 2
|
4:2 (0:1) |
|
|
West Brom 2
Millwall 3
|
0:0 (0:0) |
|
|
Cardiff 2
Swansea 5
|
2:3 (1:2) |
|
|
Norwich 3
Sheffield Utd 3
|
0:1 (0:0) |
|
|
Birmingham 3
Blackburn 3
|
1:0 (0:0) |
|
|
Hull
Rotherham 2 1
|
0:0 (0:0) |
|
|
Wigan 2
QPR 2
|
1:0 (1:0) |
|
|
England League One | |||
Sheffield Wed 1
Lincoln City
|
1:1 (1:1) |
|
|
Charlton 2
Shrewsbury 4 1
|
6:0 (3:0) |
|
|
Portsmouth 3
Forest Green 2
|
1:0 (0:0) |
|
|
Fleetwood 1
Exeter
|
2:2 (2:1) |
|
|
Wycombe
MK Dons 3
|
2:2 (1:1) |
|
|
Cheltenham 3
Burton
|
0:0 (0:0) |
|
|
Port Vale 3
Cambridge Utd
|
0:2 (0:0) |
|
|
Barnsley 1
Morecambe
|
5:0 (3:0) |
|
|
Peterborough
Oxford Utd 1
|
0:0 (0:0) |
|
|
Derby 4
Ipswich 3
|
0:2 (0:1) |
|
|
England League Two | |||
Bradford City 2
Grimsby 1
|
3:2 (1:2) |
|
|
Colchester 2
Newport 2
|
0:0 (0:0) |
|
|
Northampton 4
Stevenage 3
|
1:1 (1:0) |
|
|
Barrow 2
Gillingham 2
|
2:1 (1:0) |
|
|
Leyton Orient 5 1
Carlisle 1
|
1:0 (0:0) |
|
|
Doncaster
Crewe
|
0:2 (0:2) |
|
|
Walsall 2
Sutton 2
|
1:1 (0:1) |
|
|
Mansfield 1
Crawley 2
|
4:1 (1:0) |
|
|
AFC Wimbledon 2
Rochdale 2
|
0:1 (0:0) |
|
|
Hartlepool 4
Swindon 3
|
2:1 (0:1) |
|
|
England National League | |||
Scunthorpe
Torquay
|
0:1 (0:0) |
|
|
Maidenhead
Chesterfield
|
0:0 (0:0) |
|
|
Bromley
Solihull Moors
|
4:0 (2:0) |
|
|
Wrexham
Oldham
|
5:1 (2:1) |
|
|
Maidstone
Boreham Wood
|
0:4 (0:2) |
|
|
Dagenham
Dorking
|
0:2 (0:0) |
|
|
Yeovil
Southend
|
0:2 (0:1) |
|
|
Spain Segunda Division | |||
Burgos 2
R. Santander 3
|
2:1 (1:0) |
|
|
Leganes 2
Cartagena 5
|
1:3 (1:0) |
|
|
Tenerife
Villarreal B 2 2
|
1:1 (0:0) |
|
|
Oviedo 3
Eibar 3
|
1:1 (0:0) |
|
|
Italy Serie B | |||
Cagliari 3
Sudtirol 3
|
1:1 (1:0) |
|
|
Venezia 1
Como 2 1
|
3:2 (1:1) |
|
|
Ascoli 3 1
Brescia 3
|
4:3 (1:1) |
|
|
Cosenza 3
Pisa
|
1:0 (1:0) |
|
|
Spal 3
Ternana 2
|
1:1 (1:0) |
|
|
Parma 2
Palermo 1
|
2:1 (1:1) |
|
|
Perugia 4
Frosinone 3
|
1:1 (0:0) |
|
|
Bari 1
Benevento 5 2
|
2:0 (0:0) |
|
|
Germany 2. Bundesliga | |||
Hannover 4
Sandhausen 2
|
3:1 (1:1) |
|
|
St. Pauli 2
Regensburg 4
|
1:0 (1:0) |
|
|
Karlsruher SC 2
Eintracht Br 5 1
|
1:1 (0:1) |
|
|
Kaiserslautern 2
Heidenheim 2
|
2:2 (0:0) |
|
|
Germany 3. Liga | |||
Viktoria Koln 3
Verl 3
|
2:1 (0:1) |
|
|
Aue 2
VfB Oldenburg 3
|
1:0 (0:0) |
|
|
RW Essen 1
Freiburg II 4
|
2:0 (1:0) |
|
|
Dortmund II 2
Hallescher 3
|
0:0 (0:0) |
|
|
Wehen 1
Zwickau 1
|
4:3 (0:2) |
|
|
France Ligue 2 | |||
St Etienne
Niort 1
|
2:0 (0:0) |
|
|
Grenoble 2
Amiens 1
|
2:1 (1:0) |
|
|
Bastia 4
Sochaux
|
3:2 (1:2) |
|
|
Pau FC 1
Le Havre 3
|
0:1 (0:1) |
|
|
Metz 1
Laval 2
|
1:0 (0:0) |
|
|
Valenciennes 2
Paris FC 1
|
4:5 (2:2) |
|
|
Caen 1
Dijon 1
|
2:1 (0:1) |
|
|
Rodez 3
Quevilly Rouen 1
|
1:0 (0:0) |
|
|
Nimes
Annecy
|
4:0 (2:0) |
|
|
France National | |||
Nancy 1
Villefranche 1
|
3:2 (3:1) |
|
|
Orleans 3
Paris Atl. 5
|
0:0 (0:0) |
|
|
Dunkerque 4
Red Star 3
|
1:0 (1:0) |
|
|
Albania Superleague | |||
Vllaznia
Bylis
|
0:0 (0:0) |
|
|
Kukesi
Egnatia
|
0:3 (0:1) |
|
|
Teuta
Partizani
|
0:2 (0:1) |
|
|
Algeria Ligue 1 | |||
Khenchela
Paradou
|
3:0 (2:0) |
|
|
Argentina Primera Division | |||
Rosario Ce... 1
Gimnasia L.P. 2
|
3:1 (1:1) |
|
|
Estudiante... 1
Newells OB 2
|
3:0 (2:0) |
|
|
CA River Plate 2
Union de S... 1 1
|
1:0 (1:0) |
|
|
Barracas C... 3
Boca Juniors 2
|
0:3 (0:3) |
|
|
Argentina Primera Nacional | |||
Almirante ... 4
Gimnasia M... 3
|
1:1 (0:1) |
|
|
Temperley 2
Agropecuario 4
|
2:0 (0:0) |
|
|
Est. Rio C... 2
Flandria 5
|
2:0 (1:0) |
|
|
San Martin T. 3
Guillermo ... 3
|
0:1 (0:0) |
|
|
Def. de Be...
Alvarado 1
|
1:1 (1:1) |
|
|
Gimnasia Jujuy 2
Villa Dalmine 3 1
|
2:0 (2:0) |
|
|
Armenia Premier League | |||
Pyunik Yerevan
BKMA
|
3:0 (2:0) |
|
|
Shirak Gyumri
Van
|
1:0 (0:0) |
|
|
Australia A-League | |||
Wellington
Melbourne ... 3
|
1:2 (1:0) |
|
|
Central Coast 3
Brisbane Roar 2
|
4:1 (3:0) |
|
|
Sydney FC 1
Western United 2
|
3:3 (1:2) |
|
|
Perth Glory
Macarthur FC 2
|
2:1 (0:1) |
|
|
Australia NPL Capital Football | |||
Canberra Ol.
Woden Weston
|
5:0 (1:0) |
|
|
O'Connor K...
Canberra
|
1:1 (0:1) |
|
|
Panthers
Cooma
|
0:3 (0:3) |
|
|
Australia NPL Northern NSW | |||
New Lambton
Valentine
|
2:2 (1:1) |
|
|
Cooks Hill
Newcastle Ol.
|
2:3 (2:1) |
|
|
Maitland
Weston
|
0:1 (0:0) |
|
|
Australia NPL South Australia | |||
Adelaide City
Sturt Lions
|
2:0 (1:0) |
|
|
West Adelaide
White City
|
0:1 (0:0) |
|
|
Croydon
Campbelltown
|
0:2 (0:1) |
|
|
Australia NPL Tasmania | |||
Riverside ...
Glenorchy
|
0:5 (0:1) |
|
|
Launceston...
South Hobart
|
2:3 (2:3) |
|
|
Devonport
Launceston
|
2:0 (1:0) |
|
|
Australia NPL Victoria | |||
Moreland City
Hume City
|
2:5 (1:1) |
|
|
North Geelong
Green Gully
|
0:7 (0:3) |
|
|
Avondale FC
Melbourne ...
|
3:0 (1:0) |
|
|
Altona Magic
Dandenong Th
|
3:2 (1:1) |
|
|
Oakleigh
South Melb...
|
0:1 (0:0) |
|
|
Australia NPL Western Australia | |||
Perth SC
Cockburn
|
0:1 (0:0) |
|
|
Armadale
Inglewood Utd
|
4:0 (2:0) |
|
|
Olympic Ki...
Balcatta
|
2:3 (1:1) |
|
|
Bayswater
Perth Glor...
|
3:3 (3:1) |
|
|
Sorrento
Perth RedStar
|
1:7 (0:3) |
|
|
Floreat
Stirling M...
|
2:1 (1:1) |
|
|
Austria ADEG Erste Liga | |||
Liefering 3
Kapfenberg 2
|
1:3 (1:2) |
|
|
First Vienna 3
Dornbirn 2
|
3:2 (2:2) |
|
|
Austria tipp3-Bundesliga | |||
Altach 1
Tirol 1
|
1:0 (0:0) |
|
|
Wolfsberger AC 2
Ried 1
|
1:0 (0:0) |
|
|
Azerbaijan Premier League | |||
Kapaz
Sabail
|
1:0 (0:0) |
|
|
Zira
Neftci Baku
|
1:1 (0:1) |
|
|
Belarus Premier League | |||
Naftan 2
FC Gomel
|
1:1 (1:0) |
|
|
Zhodino
Smorgon 2
|
2:1 (1:0) |
|
|
Isloch
Dynamo Brest 3
|
3:0 (1:0) |
|
|
Belgium Tweede Klasse | |||
Deinze 2
St. Liege U23 2
|
5:0 (2:0) |
|
|
Lierse K. 4 1
Brugge U23 2
|
1:2 (1:0) |
|
|
Bolivia Primera Division | |||
Vaca Diez
Ind. Petrolero
|
1:0 (1:0) |
|
|
Bosnia-Herzegovina Premier | |||
Zrinjski
Siroki Brijeg
|
3:1 (1:0) |
|
|
Leotar
Zeljeznicar
|
1:0 (1:0) |
|
|
Igman K.
Posusje
|
3:0 (1:0) |
|
|
CAF Champions League | |||
Raja Casab...
Simba
|
3:1 (1:0) |
|
|
Petro Atletico
Vita Club
|
1:0 (1:0) |
|
|
Al Ahly Cairo
Al Hilal SUD
|
3:0 (1:0) |
|
|
Mamelodi
Cotonsport
|
2:1 (1:0) |
|
|
Chile Chile Primera Division | |||
Nublense 2
O Higgins 3
|
2:1 (1:0) |
|
|
Palestino 2
Magallanes 4
|
3:2 (2:1) |
|
|
Huachipato 2 2
Colo Colo 4
|
0:1 (0:0) |
|
|
Colombia Primera Division | |||
Dep. Pasto 1
Pereira 1
|
0:0 (0:0) |
|
|
Santa Fe 4
Chico 1
|
1:0 (1:0) |
|
|
Envigado 4
Once Caldas 5 1
|
0:0 (0:0) |
|
|
Croatia 1. Division | |||
Gorica
D. Zagreb 1
|
1:1 (0:0) |
|
|
Sibenik 1
Hajduk Split 2
|
2:3 (0:1) |
|
|
Cyprus 1st Division | |||
Karmiotissa
Ol. Nicosia
|
0:2 (0:1) |
|
|
AEL Limassol
Chloraka
|
2:2 (0:1) |
|
|
Czech Republic 1. Liga | |||
Mlada Boleslav 4
Plzen 2
|
0:0 (0:0) |
|
|
Zlin 1
Ceske Bude... 1
|
5:1 (2:0) |
|
|
Ostrava 1
Liberec 3 1
|
0:0 (0:0) |
|
|
Slavia Prague
Sigma Olomouc 1
|
4:0 (1:0) |
|
|
Czech Republic Division 2 | |||
Vyskov 3
Dukla Prague 1
|
0:1 (0:1) |
|
|
Chrudim 2
Prostejov 3
|
1:1 (0:1) |
|
|
Vlasim 1
Trinec 3
|
4:0 (3:0) |
|
|
Denmark 1. Division | |||
Hillerod 2
F. Amager 2
|
1:0 (0:0) |
|
|
Vejle 3
Sonderjyske 2
|
1:2 (0:0) |
|
|
Denmark 2nd Division | |||
Aarhus Fremad
Brabrand
|
0:0 (0:0) |
|
|
Thisted FC
Esbjerg
|
1:0 (1:0) |
|
|
BK Frem
Skive
|
2:0 (2:0) |
|
|
Jammerbugt
B.93
|
0:3 FA decision |
|
|
Ecuador Primera Division | |||
Uni Catoli... 4 1
Ind. del Valle 1
|
2:3 (2:2) |
|
|
LDU Quito 1
Gualaceo 1
|
6:1 (4:0) |
|
|
Libertad ECU 3
Aucas 3 1
|
2:2 (1:1) |
|
|
England National League North | |||
Kettering
Scarborough
|
1:1 (0:0) |
|
|
Banbury
Blyth
|
0:0 (0:0) |
|
|
Farsley
Kidderminster
|
0:1 (0:1) |
|
|
AFC Fylde
Brackley Town
|
3:0 (1:0) |
|
|
Curzon Ashton
Bradford PA
|
0:0 (0:0) |
|
|
Southport
Gloucester
|
0:1 (0:0) |
|
|
Buxton
Spennymoor
|
2:1 (2:0) |
|
|
Hereford
Boston Utd
|
1:1 (0:0) |
|
|
Alfreton
Leamington
|
2:0 (0:0) |
|
|
Darlington
Chester
|
1:2 (0:1) |
|
|
AFC Telford
Peterborou...
|
0:1 (0:1) |
|
|
Chorley
Kings Lynn
|
0:1 (0:0) |
|
|
England National League South | |||
Dartford
Dulwich
|
4:0 (1:0) |
|
|
Braintree
Dover
|
1:3 (1:1) |
|
|
Taunton
Ebbsfleet
|
0:1 (0:0) |
|
|
Hemel Hemp...
Slough
|
1:1 (0:1) |
|
|
Chippenham
St. Albans
|
1:1 (0:0) |
|
|
Weymouth
Eastbourne...
|
0:1 (0:1) |
|
|
Oxford City
Tonbridge
|
4:0 (2:0) |
|
|
England Premier League 2 | |||
West Ham U21
Blackburn U21
|
1:3 (0:2) |
|
|
England The FA Women's Super League | |||
Brighton W
Manchester...
|
0:4 (0:1) |
|
|
Estonia Meistriliiga | |||
Flora 1
Tammeka 2
|
1:1 (0:1) |
|
|
Paide 1
Harju 3
|
1:0 (1:0) |
|
|
Kalju 2
Narva 3
|
2:0 (2:0) |
|
|
Faroe Islands Premier League | |||
Vikingur 1
Tvoeroyri 3
|
7:0 (1:0) |
|
|
France Division 1 Women | |||
FC Fleury W
Dijon W
|
1:0 (1:0) |
|
|
Soyaux W
Montpellier W
|
1:5 (0:2) |
|
|
Georgia Erovnuli Liga | |||
Torpedo Ku...
Telavi
|
2:1 (0:0) |
|
|
Saburtalo ...
Gagra
|
3:0 (2:0) |
|
|
Dila Gori
Samtredia
|
1:0 (0:0) |
|
|
Germany Regionalliga Bayern | |||
Unterhaching
Nurnberg II
|
4:0 (1:0) |
|
|
Vilzing
Eichstatt
|
2:4 (0:2) |
|
|
Burghausen
Rain Lech
|
3:0 (0:0) |
|
|
Augsburg II
Furth II
|
1:2 (0:0) |
|
|
Illertissen
Aubstadt
|
1:3 (0:1) |
|
|
Turkgucu At.
Ansbach
|
0:1 (0:0) |
|
|
Buchbach
Wurzburg
|
0:0 (0:0) |
|
|
Germany Regionalliga North | |||
Werder II
Norderstedt
|
4:1 (2:0) |
|
|
Delmenhorst
Lubeck
|
0:3 (0:1) |
|
|
Germany Regionalliga Northeast | |||
Lichtenberg
Berliner AK
|
0:2 (0:0) |
|
|
Cottbus
Hertha II
|
1:2 (1:1) |
|
|
Erfurt
Viktoria B...
|
0:1 (0:0) |
|
|
Meuselwitz
Babelsberg
|
0:3 (0:3) |
|
|
Germany Regionalliga Southwest | |||
RW Koblenz
Mainz II
|
1:1 (0:1) |
|
|
FSV Frankfurt
Steinbach
|
2:1 (1:0) |
|
|
Balingen
Walldorf
|
1:1 (1:0) |
|
|
Hoffenheim II
Bahlinger
|
9:1 (4:0) |
|
|
FC Homburg
Offenbach
|
1:1 (1:0) |
|
|
Germany Regionalliga West | |||
Lippstadt
Wattenscheid
|
4:0 (1:0) |
|
|
Duren
Fortuna Koln
|
3:2 (1:1) |
|
|
Straelen
Bocholt
|
0:0 (0:0) |
|
|
Koln II
Wiedenbruck
|
2:0 (1:0) |
|
|
Guatemala Liga Nacional | |||
Guastatoya
Coban Imperial
|
0:0 (0:0) |
|
|
Santa Lucia
Malacateco
|
2:1 (1:1) |
|
|
Hungary NBI Liga | |||
Kisvarda 2 1
Puskas 2
|
2:2 (1:0) |
|
|
Ujpest
Zalaegerszeg
|
3:2 (1:0) |
|
|
Honved 2
Paks 5
|
1:2 (0:1) |
|
|
Indonesia Championship A | |||
Persita
Arema FC
|
0:1 (0:0) |
|
|
Ireland Republic 1. Division | |||
Longford
Kerry
|
2:0 (1:0) |
|
|
Ireland Republic Eircom League | |||
Sligo Rovers 4
Bohemians D. 2
|
0:1 (0:0) |
|
|
Israel Ligat ha'Al | |||
Hapoel Tel...
Nes Tziona
|
2:1 (0:0) |
|
|
H Jerusalem
Maccabi Te...
|
0:2 (0:1) |
|
|
Maccabi Haifa
H. Beer Sheva
|
1:0 (1:0) |
|
|
SC Ashdod
Netanya
|
3:2 (2:1) |
|
|
Japan J. League 2 | |||
Kofu 1
Shimizu
|
1:0 (0:0) |
|
|
Sendai 2
V-Varen 2
|
0:1 (0:0) |
|
|
Blaublitz 2
Yamaguchi 2
|
0:1 (0:0) |
|
|
Oita 1
Iwata 2
|
2:1 (1:0) |
|
|
Verdy 1
Omiya A 2
|
1:0 (0:0) |
|
|
Japan J. League 3 | |||
Osaka
Toyama
|
0:1 (0:0) |
|
|
Gifu
Ryukyu
|
3:1 (1:0) |
|
|
Japan J1 League | |||
Niigata 1 1
Nagoya 2
|
1:3 (1:0) |
|
|
Kyoto 2
Kobe 1
|
0:3 (0:0) |
|
|
Yokohama FC 3
Avispa F 2
|
1:1 (1:1) |
|
|
Shonan
Gamba Osaka
|
4:1 (4:0) |
|
|
Kashima
Hiroshima 1
|
1:2 (0:0) |
|
|
Tosu 1
FC Tokyo
|
1:0 (0:0) |
|
|
Cerezo 1
Yokohama M... 1
|
2:1 (2:0) |
|
|
Sapporo 1
Kawasaki 3
|
3:4 (2:3) |
|
|
Kazakhstan Premier League | |||
Kaspij Aktau
Kaisar Kyz... 2
|
1:3 (0:2) |
|
|
Sh. Karagandy 2
Kairat 1
|
1:1 (0:0) |
|
|
Aksu 3
Maqtaaral 1
|
2:1 (0:1) |
|
|
Latvia Virsliga | |||
Daugavpils
Super Nova
|
3:0 (1:0) |
|
|
FK Liepaja
Riga FC
|
0:3 (0:3) |
|
|
Jelgava
RFS
|
0:2 (0:1) |
|
|
Lithuania A Lyga | |||
FK Panevezys
Siauliai 2
|
3:1 (0:0) |
|
|
Dziugas 2
Riteriai 2
|
1:1 (1:1) |
|
|
Zalgiris 1
Suduva 1
|
4:0 (1:0) |
|
|
Malaysia Super League | |||
Kuching Ci...
PDRM FC
|
0:1 (0:0) |
|
|
Sri Pahang
Kedah
|
1:1 (0:0) |
|
|
Negeri Sem...
Kelantan
|
4:2 (2:1) |
|
|
Mexico Primera Division | |||
Necaxa 2
Santos Laguna 2
|
0:0 (0:0) |
|
|
Juarez 4
Puebla 4
|
0:2 (0:0) |
|
|
Moldova Divizia Nationala | |||
Sparta Selemet
Dacia Buiucani
|
0:5 (0:2) |
|
|
Zimbru
Sheriff
|
0:2 (0:1) |
|
|
Montenegro CFL | |||
Buducnost
Mornar Bar
|
2:0 (0:0) |
|
|
Rudar
Jedinstvo
|
1:2 (0:1) |
|
|
Decic
Jezero
|
1:1 (0:0) |
|
|
Iskra
OFK Petrovac
|
2:2 (2:2) |
|
|
Sutjeska
Arsenal Tivat
|
2:2 (1:1) |
|
|
Nigeria Premier League | |||
Nasarawa
El Kanemi
|
1:2 (1:1) |
|
|
Northern Ireland Premiership | |||
Glentoran
Portadown 4 1
|
5:1 (3:0) |
|
|
Panama LPF | |||
San Francisco
UD Univers...
|
2:1 (0:0) |
|
|
Paraguay Primera Division | |||
Tacuary
Nac. Asuncion
|
0:0 (0:0) |
|
|
Olimpia As...
Guarani As...
|
0:1 (0:0) |
|
|
Peru Primera division | |||
Dep. Garcilaso 6
U. de Deportes 5 1
|
0:0 (0:0) |
|
|
FBC Melgar 3
Cusco 3 1
|
1:1 (1:0) |
|
|
Poland Ekstraklasa | |||
Korona Kielce 4
Legnica 5
|
1:0 (1:0) |
|
|
Legia 3
Rakow 1
|
3:1 (2:1) |
|
|
Lechia Gdansk 2
Slask Wroclaw 1
|
0:0 (0:0) |
|
|
Poland I Liga | |||
Odra Opole 5 1
Leczna 3
|
0:1 (0:0) |
|
|
Wisla Krakow
Chrobry Glogow 5
|
4:1 (3:1) |
|
|
Arka Gdynia 6
GKS Katowice 2
|
2:2 (2:1) |
|
|
Poland II Liga | |||
Polkowice
Pruszkow
|
1:2 (0:2) |
|
|
Kotwica Ko...
Stezyca
|
1:2 (0:0) |
|
|
Zaglebie 2
Siarka Tar...
|
2:1 (1:0) |
|
|
Garbarnia
Wisla Pulawy
|
4:1 (3:0) |
|
|
Pogon Siedlce
GKS Jastrzebie
|
1:1 (0:1) |
|
|
Elblag
Lech Poznan 2
|
0:1 (0:1) |
|
|
Motor Lublin
Slask Wroc...
|
3:0 (3:0) |
|
|
Polonia Wa...
Hutnik Krakow
|
1:0 (1:0) |
|
|
Portugal Liga Vitalis | |||
Trofense 8
SC Farense 3
|
2:1 (1:0) |
|
|
Mafra 2
Benfica B 1
|
1:1 (1:1) |
|
|
Moreirense 3
Feirense 2
|
0:0 (0:0) |
|
|
Oliveirense 2
Tondela 3 1
|
0:0 (0:0) |
|
|
Russia FNL2 Center | |||
Khimki 2
Sakhalin
|
1:1 (1:1) |
|
|
Russia FNL2 South | |||
Dinamo St
Rotor
|
1:3 (0:2) |
|
|
Legion Dynamo
Kholding
|
0:3 (0:0) |
|
|
Maykop
Alania 2
|
1:0 (1:0) |
|
|
FK Chayka
Forte
|
1:3 (0:1) |
|
|
Chernomore...
Biolog
|
2:2 (1:1) |
|
|
SKA Rostov
Spartak Na...
|
0:2 (0:1) |
|
|
Russia Premier Women | |||
FK Yenisey W
Ryazan W
|
0:1 (0:0) |
|
|
Zvezda W
Dynamo Mos...
|
2:2 (0:1) |
|
|
Chertanovo W
Zenit W
|
0:3 (0:1) |
|
|
Kr. Sovetov W
Rubin W
|
0:2 (0:1) |
|
|
Krasnodar W
CSKA Moscow W
|
1:2 (0:0) |
|
|
Lokomotiv ...
FK Rostov W
|
1:0 (0:0) |
|
|
Russia Russia FNL2 West | |||
Dynamo Pet...
Tver
|
1:0 (0:0) |
|
|
Saudi Arabia Premier | |||
Al-Hilal
Al Khaleej
|
2:0 (2:0) |
|
|
Scotland Championship | |||
Cove Rangers 1
Partick Th...
|
0:5 (0:2) |
|
|
Raith 3
Queen's Park 2 1
|
2:0 (1:0) |
|
|
Dundee FC
Hamilton 1
|
7:0 (4:0) |
|
|
Morton 3
Inverness 3
|
1:2 (0:0) |
|
|
Scotland League One | |||
Alloa
Airdrieonians
|
0:1 (0:1) |
|
|
FC Edinburgh
Montrose
|
1:1 (0:1) |
|
|
Clyde
Falkirk
|
0:0 (0:0) |
|
|
Queen of South
Peterhead
|
2:1 (0:0) |
|
|
Dunfermline
Kelty Hearts
|
0:0 (0:0) |
|
|
Scotland League Two | |||
Bonnyrigg Rose
Stranraer
|
1:0 (0:0) |
|
|
Elgin City
Stirling
|
0:3 (0:2) |
|
|
Dumbarton
Stenhousemuir
|
1:2 (1:0) |
|
|
Forfar Ath...
Albion Rovers
|
2:1 (0:1) |
|
|
East Fife
Annan
|
0:1 (0:0) |
|
|
Serbia Superliga | |||
Radnicki 1923 3
Sp. Subotica 3
|
2:2 (1:1) |
|
|
Vozdovac 1
Javor
|
0:1 (0:0) |
|
|
Crvena Zvezda 2
Mladost GAT 3
|
4:2 (2:2) |
|
|
Vojvodina
Partizan
|
2:1 (0:0) |
|
|
Singapore S.League | |||
Geylang 1
Albirex Ni... 1
|
1:6 (1:2) |
|
|
Tanjong Pagar 2 1
Young Lions 3 1
|
2:1 (1:0) |
|
|
Slovakia Corgon Liga | |||
Michalovce
Ruzomberok
|
2:2 (0:0) |
|
|
L. Mikulas
Trencin
|
0:2 (0:0) |
|
|
Banska Bys...
Podbrezova
|
3:1 (2:1) |
|
|
Slovenia 1. Division | |||
Celje
Radomlje
|
1:1 (1:0) |
|
|
ND Gorica
Maribor
|
0:3 (0:1) |
|
|
Koper
Bravo
|
1:0 (1:0) |
|
|
South Africa Premier Soccer League | |||
Richards Bay
Orlando Pi...
|
0:2 (0:1) |
|
|
Chippa Utd.
Supersport Utd
|
1:1 (1:0) |
|
|
Kaizer Chiefs
Stellenbosch
|
2:1 (2:0) |
|
|
AmaZulu
Swallows
|
0:1 (0:1) |
|
|
South Korea K-League | |||
Jeonbuk 2
Pohang 2
|
1:2 (1:0) |
|
|
Incheon Utd 2
Daegu 1
|
0:0 (0:0) |
|
|
Gwangju FC 1
Suwon FC 3 1
|
2:0 (2:0) |
|
|
Daejeon 1
Seoul
|
3:2 (2:1) |
|
|
South Korea K-League Chall. | |||
Anyang
Asan 4
|
3:0 (2:0) |
|
|
Seongnam 2
Cheongju 1
|
3:2 (2:1) |
|
|
Gimpo FC 4
Bucheon
|
1:1 (1:0) |
|
|
Spain Primera Division Women | |||
Villarreal W
Tenerife W
|
1:2 (1:2) |
|
|
Madrid C. W
Levante W
|
1:0 (1:0) |
|
|
Sevilla W
Alaves W
|
4:2 (2:0) |
|
|
Atl. Madrid W
Valencia W
|
6:2 (1:0) |
|
|
Spain Primera RFEF | |||
Alcoyano
Amorebieta
|
1:0 (1:0) |
|
|
Celta Vigo B
Linense
|
1:0 (0:0) |
|
|
Ferrol
San Fernando
|
3:1 (1:1) |
|
|
Unionistas
Dep. La Coruna
|
2:1 (1:1) |
|
|
Gimnastic
La Nucia
|
0:0 (0:0) |
|
|
Real Madrid B
SS Reyes
|
1:0 (1:0) |
|
|
Sweden Allsvenskan | |||
Malmo FF 1
Kalmar 1
|
1:0 (0:0) |
|
|
Djurgarden 2
Brommapojkarna 1
|
3:1 (2:0) |
|
|
Sweden Damallsvenskan | |||
Uppsala W
Hammarby W
|
0:2 (0:1) |
|
|
Sweden Div 1 | |||
Angelholm
Olympic Malmo
|
1:0 (1:0) |
|
|
Motala
Sollentuna
|
1:0 (0:0) |
|
|
Eskilsminne
Ariana
|
1:2 (1:0) |
|
|
Ahlafors IF
Norrby
|
1:0 (0:0) |
|
|
Stockholm Int.
Sylvia
|
2:0 (1:0) |
|
|
Falkenberg
Torns
|
3:0 (2:0) |
|
|
Stocksund
Karlstad
|
0:3 (0:2) |
|
|
Oskarshamn
Trollhattan
|
1:2 (1:2) |
|
|
Lunds
Tvaaker
|
1:0 (0:0) |
|
|
Sweden Superettan | |||
Brage
Vasteraas
|
1:2 (0:0) |
|
|
Sundsvall 2
Landskrona 3
|
2:0 (0:0) |
|
|
Switzerland Super League | |||
Servette 2
Young Boys 5
|
2:1 (0:1) |
|
|
Basel 2
Winterthur 1
|
2:0 (1:0) |
|
|
Tunisia Ligue 1 | |||
Soliman
Bizertin
|
0:1 (0:0) |
|
|
Turkey TFF 1st Divison | |||
Denizlispor 2 1
Goztepe 2
|
0:2 (0:1) |
|
|
Samsunspor 2 1
Pendikspor 1
|
4:2 (2:1) |
|
|
UAE Etisalat National League | |||
Al-Wasl 4
Al Jazira 1
|
1:2 (1:0) |
|
|
Al Dhafra
Baniyas
|
2:4 (1:0) |
|
|
Al Ain 5
Shabab AlAhli 4
|
1:1 (0:0) |
|
|
USA USL | |||
Tulsa 3
El Paso 5
|
2:2 (1:1) |
|
|
Hartford 6
Orange County 5
|
1:1 (1:1) |
|
|
Loudoun 1
Colorado S... 1
|
0:1 (0:1) |
|
|
Uruguay Primera Division | |||
Cerro Largo 3
Liverpool M. 2
|
1:0 (0:0) |
|
|
Penarol 3
Nacional M. 3
|
2:0 (0:0) |
|
|
Uruguay Segunda | |||
Juventud
Potencia
|
2:0 (1:0) |
|
|
Uzbekistan Superleague | |||
Navbahor
Sogdiana
|
3:0 (2:0) |
|
|
Qizilqum
Nasaf Qarshi
|
1:1 (0:0) |
|
|
Venezuela Primera Division | |||
Metropolitanos
Rayo Zuliano
|
2:1 (1:1) |
|
|
Carabobo
Monagas
|
3:0 (2:0) |
|
|
Wales Premier League | |||
Flint 3 1
Haverfordwest 4
|
0:2 (0:2) |
|
|
Newtown 1 2
TNS 1
|
0:5 (0:2) |
|
|
Pontypridd 2
Aberystwyth 3
|
1:1 (1:0) |
|