Odds
- 1x2
- Over/Under
- Corners
- Cards
Russia Premier League | |||
---|---|---|---|
Krasnodar 1
Akhmat Grozny 4
|
1:1 (0:0) |
|
|
CSKA Moscow 1
FK Rostov
|
4:0 (2:0) |
|
|
Arsenal Tula 1
Ural
|
1:2 (1:2) |
|
|
Rubin Kazan 2
Ufa 5
|
1:2 (1:0) |
|
|
Krylya Sovetov 1
Lokomotiv ... 4
|
0:1 (0:0) |
|
|
Dynamo Moscow 1 1
Sochi 2
|
1:5 (1:4) |
|
|
Khimki 1
Spartak Moscow
|
2:1 (2:1) |
|
|
Nizhny Nov... 1
Zenit 1
|
1:0 (1:0) |
|
|
Spain Primera Division | |||
Valencia 3
Celta Vigo 3
|
2:0 (1:0) |
|
|
Italy Serie A | |||
Genoa 3
Bologna 1
|
0:1 (0:0) |
|
|
Lazio 2
Verona 6
|
3:3 (2:2) |
|
|
Fiorentina 3
Juventus 3
|
2:0 (1:0) |
|
|
Atalanta 1
Empoli 1
|
0:1 (0:0) |
|
|
France Ligue 1 | |||
Lille 2
Rennes 2
|
2:2 (1:1) |
|
|
Reims
Nice 2
|
2:3 (2:0) |
|
|
Clermont 2
Lyon 2
|
1:2 (0:1) |
|
|
Nantes 2
St Etienne
|
1:1 (1:0) |
|
|
Angers 1
Montpellier 4
|
2:0 (1:0) |
|
|
Lorient 2
Troyes 2 1
|
1:1 (0:1) |
|
|
Lens 2
Monaco 3
|
2:2 (1:1) |
|
|
Paris SG 1
Metz 1 1
|
5:0 (3:0) |
|
|
Brest 1
Bordeaux
|
2:4 (2:2) |
|
|
Marseille 2
Strasbourg 1
|
4:0 (1:0) |
|
|
Brazil Serie A | |||
Atletico GO 4
Coritiba 1 2
|
2:0 (1:0) |
|
|
Flamengo RJ 1
Goias 3
|
1:0 (1:0) |
|
|
DFB Pokal | |||
Freiburg 3
RB Leipzig 2 1
|
1:1 (1:0) AET 0:0 pen 2:4 |
|
|
Belgium Pro League | |||
Gent 1
Charleroi 2
|
1:2 (1:1) |
|
|
Mechelen 2
Genk 2
|
0:0 (0:0) |
|
|
Netherlands Eredivisie | |||
Eindhoven FC
Den Haag
|
1:2 (0:2) |
|
|
Heracles 1
Excelsior 1
|
1:3 (1:0) |
|
|
Russia 1. Division | |||
SKA Khabarovsk
Akron 1
|
0:3 (0:0) |
|
|
Krasnodar-2 2
Spartak 2 1
|
1:3 (0:1) |
|
|
Tekstilshc... 1
Rotor 2
|
1:3 (0:1) |
|
|
Tom Tomsk
Lipetsk 3
|
2:2 (1:1) |
|
|
Baltika 2
Fakel Voronezh 2
|
0:1 (0:0) |
|
|
Alania 4
Kamaz 2
|
3:2 (2:1) |
|
|
Volgar Ast... 3
Orenburg 2
|
2:2 (1:2) |
|
|
Torpedo Moscow 2
Kuban 2
|
2:2 (0:1) |
|
|
Dolgoprudny 2
Neftekhimik 3
|
2:4 (0:1) |
|
|
Yenisey 2
Veles 2
|
3:2 (2:2) |
|
|
Romania Liga I | |||
Concordia 2
C. Targoviste 1
|
2:1 (0:0) |
|
|
U. Cluj 4 1
Din. Bucuresti 1
|
2:0 (1:0) |
|
|
Turkey Superlig | |||
Sivasspor
Kayserispor
|
2:1 (1:0) |
|
|
Altay
Kasimpasa 1
|
2:4 (1:2) |
|
|
Malatyaspor 1 1
Fenerbahce 3
|
0:5 (0:1) |
|
|
Besiktas 3
Konyaspor 3
|
1:1 (0:1) |
|
|
Scottish Cup | |||
Rangers
Hearts
|
0:0 (0:0) AET 2:0 |
|
|
England League One | |||
Sunderland 2
Wycombe
|
2:0 (1:0) |
|
|
Spain Segunda Division | |||
Huesca 2
R. Sociedad B 1
|
3:2 (2:0) |
|
|
Malaga 1
Burgos 3
|
0:1 (0:1) |
|
|
Cartagena 1
Amorebieta 1
|
5:0 (2:0) |
|
|
Fuenlabrada 3
Gijon
|
0:0 (0:0) |
|
|
Las Palmas
Oviedo 1 1
|
2:1 (1:1) |
|
|
Eibar 1
Tenerife 3
|
2:0 (1:0) |
|
|
Ibiza 3 1
Valladolid
|
1:2 (0:1) |
|
|
Almeria 3
Alcorcon 4
|
1:1 (0:0) |
|
|
Girona 2
Mirandes 3 1
|
2:0 (1:0) |
|
|
Ponferradina 5
Leganes 5
|
0:3 (0:2) |
|
|
Italy Serie B | |||
Pisa 3
Benevento 2
|
1:0 (1:0) |
|
|
Albania Superleague | |||
Vllaznia
Egnatia
|
3:1 (2:0) |
|
|
Partizani
Kastrioti
|
4:0 (0:0) |
|
|
Dinamo Tir.
KF Tirana
|
2:1 (1:0) |
|
|
Teuta
Laci
|
2:1 (1:1) |
|
|
Kukesi
Skenderbeu
|
1:0 (1:0) |
|
|
Algeria Ligue 1 | |||
Hussein Dey
Relizane
|
3:5 (3:2) |
|
|
ASO Chlef
Magra
|
0:0 (0:0) |
|
|
Chelghoum
MC Alger
|
2:0 (0:0) |
|
|
Kabylie
Tlemcen
|
2:0 (1:0) |
|
|
Saoura
Medea
|
4:1 (1:0) |
|
|
Argentina Primera Nacional | |||
Atletico A... 3
Deportivo ... 2
|
0:0 (0:0) |
|
|
All Boys 1
Deportivo ... 2
|
1:1 (1:0) |
|
|
Belgrano 2
Flandria 1
|
2:0 (1:0) |
|
|
Def. de Be... 4
Agropecuario 2
|
0:0 (0:0) |
|
|
Brown Adrogue 3
Instituto 4
|
2:1 (0:0) |
|
|
Villa Dalmine 3
Gimnasia Jujuy 2
|
3:0 (1:0) |
|
|
San Martin SJ 1
Nueva Chicago 2
|
3:1 (1:1) |
|
|
Santamarina 2
Ind. Rivadavia 2
|
0:3 (0:1) |
|
|
Armenia Premier League | |||
Van
Noah
|
1:0 (1:0) |
|
|
Australia A-League | |||
Melbourne ...
Western United 2
|
1:4 (1:1) |
|
|
Australia NPL Capital Football | |||
Woden Weston
Canberra
|
1:2 (0:0) |
|
|
Belconnen
O'Connor K...
|
7:1 (3:1) |
|
|
Canberra Ol.
Gungahlin
|
0:1 (0:0) |
|
|
Cooma
Panthers
|
0:1 (0:0) |
|
|
Australia NPL Northern NSW | |||
Maitland
Newcastle Ol.
|
4:2 (3:0) |
|
|
Australia NPL Queensland | |||
Peninsula
Capalaba
|
7:3 (2:3) |
|
|
Australia NPL South Australia | |||
West Torrens
Adelaide U-21
|
2:1 (0:1) |
|
|
Comets
Croydon
|
2:0 (0:0) |
|
|
White City
Sturt Lions
|
1:1 (1:1) |
|
|
Campbelltown
Cumberland
|
4:2 (1:0) |
|
|
South Adelaide
Metro Stars
|
1:0 (1:0) |
|
|
Adelaide O...
Adelaide City
|
0:2 (0:1) |
|
|
Australia NPL Tasmania | |||
South Hobart
Olympia W
|
7:0 (2:0) |
|
|
Devonport
Kingboroug...
|
5:1 (2:0) |
|
|
Riverside ...
Glenorchy
|
0:6 (0:2) |
|
|
Clarence
Launceston
|
1:1 (1:0) |
|
|
Australia NPL Victoria | |||
Eastern Lions
Dandenong Th
|
0:1 (0:0) |
|
|
St Albans
P. Melbourne
|
0:1 (0:1) |
|
|
Hume City
Altona Magic
|
3:0 (2:0) |
|
|
Bentleigh
Avondale FC
|
1:1 (1:0) |
|
|
Australia NPL Western Australia | |||
Cockburn
Balcatta
|
0:0 (0:0) |
|
|
Perth RedStar
Perth Glor...
|
5:0 (1:0) |
|
|
Gwelup Croatia
Perth SC
|
0:7 (0:2) |
|
|
Bayswater
Armadale
|
1:1 (0:0) |
|
|
Sorrento
Floreat
|
1:3 (1:1) |
|
|
Inglewood Utd
Stirling M...
|
1:2 (0:1) |
|
|
Austria tipp3-Bundesliga | |||
Salzburg 1
A. Klagenfurt 1
|
1:1 (0:0) |
|
|
Austria Vienna 1
Sturm Graz 2
|
4:2 (2:1) |
|
|
Wolfsberger AC 3
Rapid Vienna 2
|
2:1 (0:1) |
|
|
Azerbaijan Premier League | |||
Gabala
Sabah Baku
|
1:1 (0:0) |
|
|
Zira
Shamakhi
|
0:0 (0:0) |
|
|
Sumqayit
Sabail
|
5:0 (3:0) |
|
|
Qarabag
Neftci Baku
|
4:1 (3:0) |
|
|
Belarus Cup | |||
BATE
FC Gomel
|
1:2 (1:0) |
|
|
Belarus Premier League | |||
Belshina 2
Isloch 2
|
2:1 (0:0) |
|
|
Bolivia Primera Division | |||
The Strongest
CD Aurora
|
1:0 (1:0) |
|
|
Nacional P...
Oriente
|
4:2 (2:1) |
|
|
Santa Cruz
Palmaflor
|
1:2 (0:0) |
|
|
Bosnia-Herzegovina Premier | |||
Zrinjski
Leotar
|
1:0 (0:0) |
|
|
Brazil Serie B | |||
Brusque 3
Tombense 1
|
1:0 (0:0) |
|
|
Bahia BA 2
Ponte Preta 2
|
2:1 (1:0) |
|
|
Operario 2
Ituano 3 1
|
3:2 (0:1) |
|
|
Bulgaria A Grupa | |||
Pirin 2
Botev Vratsa
|
3:5 (2:2) |
|
|
Tsarsko Selo 4
Lok. Sofia 1
|
1:1 (0:1) |
|
|
Chile Chile Primera Division | |||
Coquimbo 2
U. Espanola 2
|
2:4 (1:1) |
|
|
Antofagasta
Everton VM 4
|
2:2 (0:1) |
|
|
A. Italiano 3
U. Catolic... 2 1
|
3:2 (2:1) |
|
|
Chile Primera B | |||
San Felipe
Iquique
|
2:0 (1:0) |
|
|
Copiapo
Puerto Montt
|
5:0 (2:0) |
|
|
Chile Segunda Division | |||
Ind. Cauquenes
Trasandino
|
0:3 (0:2) |
|
|
Colombia Primera Division | |||
Envigado 5 2
Tolima 2 1
|
1:4 (0:1) |
|
|
Croatia 1. Division | |||
Rijeka 1
NK Dragovoljac
|
1:0 (1:0) |
|
|
Gorica 2
Osijek 1
|
1:1 (1:0) |
|
|
D. Zagreb
Hajduk Split
|
3:1 (0:0) |
|
|
Cyprus 1st Division | |||
Doxa
Paeek
|
0:0 (0:0) |
|
|
Anorthosis
Aris Limassol
|
0:3 (0:1) |
|
|
Denmark 2nd Division | |||
Frederiksberg
Kolding IF
|
1:2 (0:1) |
|
|
Thisted FC
Naestved
|
0:3 (0:2) |
|
|
Brabrand
Aarhus Fremad
|
1:4 (0:3) |
|
|
Middelfart
Skive
|
1:1 (0:1) |
|
|
Denmark Superligaen | |||
Vejle
Odense 1
|
2:1 (0:1) |
|
|
Aarhus
Nordsjaelland 3
|
2:2 (1:1) |
|
|
Sonderjyske 2
Viborg 2
|
0:2 (0:1) |
|
|
Ecuador Primera Division | |||
Cumbaya 4 1
Nueve de O... 1
|
3:2 (2:1) |
|
|
Delfin 2
Gualaceo 3
|
1:0 (0:0) |
|
|
Egypt Premier League | |||
El Gaish 1
Arab Contr... 1
|
1:0 (0:0) |
|
|
Eastern Co... 3
Smouha 1
|
2:2 (1:0) |
|
|
Enppi 4 1
Al Ahly Cairo 2
|
1:2 (0:0) |
|
|
England National League North | |||
York City
Boston Utd
|
2:0 (1:0) |
|
|
England National League South | |||
Dorking
Ebbsfleet
|
2:2 (1:1) |
|
|
Faroe Islands Premier League | |||
Skala 1
Runavik 4
|
1:4 (0:2) |
|
|
Finland Veikkausliga | |||
SJK 1
Mariehamn 2
|
1:0 (0:0) |
|
|
Finland Ykkonen | |||
Mikkeli 5
Jaro 1
|
3:0 (1:0) |
|
|
Ekenas
PK-35
|
2:1 (1:0) |
|
|
TPS 1
PEPO 3
|
0:0 (0:0) |
|
|
KPV Kokkola 1 1
SJK Akatemia 1
|
0:3 (0:3) |
|
|
Gnistan 2
PIF Pargas 2
|
1:0 (1:0) |
|
|
Georgia Erovnuli Liga | |||
Lok Tbilisi
Dinamo Tbilisi
|
0:2 (0:1) |
|
|
Samgurali
Torpedo Ku...
|
3:0 (0:0) |
|
|
Telavi
Dinamo Batumi
|
0:2 (0:2) |
|
|
Germany Regionalliga Bayern | |||
Buchbach
Bayreuth
|
5:2 (3:0) |
|
|
Augsburg II
Memmingen
|
3:1 (1:0) |
|
|
Rain Lech
Rosenheim
|
5:0 (4:0) |
|
|
Heimstetten
Eichstatt
|
2:1 (0:1) |
|
|
Burghausen
Pipinsried
|
2:3 (1:2) |
|
|
Schalding
Furth II
|
0:5 (0:2) |
|
|
Germany Regionalliga North | |||
Norderstedt
Luneburg
|
1:0 (1:0) |
|
|
Werder II
Weiche
|
3:0 (2:0) |
|
|
VfB Oldenburg
Holstein K...
|
1:1 (1:0) |
|
|
Greece Cup | |||
Panathinaikos
PAOK
|
1:0 (1:0) |
|
|
Iceland 1st deild | |||
Throttur R
Vestri
|
1:1 (0:0) |
|
|
Iceland Pepsi-deild karla | |||
KA Akureyri 3
Stjarnan 1
|
0:2 (0:1) |
|
|
KR Reykjavik 1
Leiknir R 4
|
1:1 (1:0) |
|
|
Vestmannaeyjar 4 1
Akranes 4 1
|
0:0 (0:0) |
|
|
Ireland Republic 1. Division | |||
Longford
Waterford
|
0:3 (0:1) |
|
|
Israel Ligat ha'Al | |||
Hapoel Tel...
Maccabi Te...
|
0:2 (0:0) |
|
|
H. Beer Sheva
Sakhnin
|
3:1 (2:1) |
|
|
Maccabi Haifa
Netanya
|
4:0 (2:0) |
|
|
Japan J. League 2 | |||
Kumamoto 1
Chiba
|
1:1 (0:0) |
|
|
Blaublitz 1
Verdy 1
|
3:3 (0:1) |
|
|
Tokushima 2
Tochigi 3
|
0:1 (0:0) |
|
|
Kanazawa 1
Montedio
|
1:1 (1:0) |
|
|
Niigata
Yokohama FC 1
|
3:0 (2:0) |
|
|
Omiya A 1
Sendai 1
|
2:4 (0:2) |
|
|
Mito 1
Grulla M 2
|
3:0 (1:0) |
|
|
Okayama
Oita
|
1:0 (0:0) |
|
|
Ryukyu 1
Kofu 2
|
1:1 (0:0) |
|
|
Japan J1 League | |||
Hiroshima
Kyoto 1
|
3:1 (2:1) |
|
|
Cerezo
Gamba Osaka 2
|
3:1 (0:1) |
|
|
Shimizu 1
Nagoya
|
1:2 (0:1) |
|
|
Shonan
Kobe 1
|
2:1 (1:0) |
|
|
FC Tokyo
Kashiwa 2
|
0:0 (0:0) |
|
|
Urawa
Kashima
|
1:1 (1:1) |
|
|
Tosu 2
Kawasaki 1
|
0:0 (0:0) |
|
|
Avispa F 2
Yokohama M... 1
|
1:0 (0:0) |
|
|
Kazakhstan Premier League | |||
Atyrau 7
FC Astana 3 1
|
1:1 (0:0) |
|
|
Kairat 2
Sh. Karagandy 2
|
2:0 (1:0) |
|
|
Lithuania A Lyga | |||
Hegelmann
Dziugas
|
2:0 (1:0) |
|
|
Suduva 4
FK Panevezys 3
|
2:1 (2:1) |
|
|
Nigeria Premier League | |||
Enugu Rangers
Dakkada FC
|
1:0 (0:0) |
|
|
Norway Eliteserien | |||
Sandefjord 1
Lillestrom 1
|
1:4 (1:3) |
|
|
Molde 2
Kristiansund 4
|
2:1 (2:0) |
|
|
Norway OBOS-ligaen | |||
Brann 1
Fredrikstad
|
3:0 (1:0) |
|
|
Paraguay Primera Division | |||
Tacuary
Ameliano
|
1:0 (0:0) |
|
|
Resistencia
Sol de America
|
0:0 (0:0) |
|
|
Peru Primera division | |||
Cesar Vallejo 1
AD Cantolao 3
|
0:1 (0:1) |
|
|
U. San Martin 1
Carlos Stein 4
|
3:1 (1:1) |
|
|
Cienciano 2
Cajamarca 4
|
3:2 (1:0) |
|
|
Poland Ekstraklasa | |||
Rakow 1
Lechia Gdansk 4
|
3:0 (2:0) |
|
|
Piast Gliwice 1
Radomiak 2
|
1:1 (0:1) |
|
|
Slask Wroclaw 1
Gornik Z.
|
3:4 (3:2) |
|
|
Lech Poznan 1
Zaglebie Lubin 2
|
2:1 (2:0) |
|
|
Wisla Krakow 2
Warta Poznan 2
|
0:1 (0:1) |
|
|
Pogon Szczecin 2
Termalica B-B. 3
|
2:2 (1:0) |
|
|
Leczna 4
Jagiellonia 3
|
0:1 (0:0) |
|
|
Legia 2
Cracovia
|
3:0 (0:0) |
|
|
Wisla Plock 3
Stal Mielec 1
|
3:0 (1:0) |
|
|
Poland II Liga | |||
Stezyca
Belchatow
|
3:0 FA decision |
|
|
Portugal Liga Vitalis | |||
Alverca
Covilha
|
0:0 (0:0) |
|
|
Russia FNL2 Center | |||
Sakhalin
Saturn Ram...
|
2:0 (2:0) |
|
|
Kolomna
Kaluga
|
1:2 (0:1) |
|
|
Znamya Noginsk
Fakel-2
|
1:0 (0:0) |
|
|
Kvant
Arsenal Tula 2
|
0:1 (0:1) |
|
|
Russia FNL2 Ural | |||
Dynamo Barnaul
Orenburg 2
|
3:0 (3:0) |
|
|
Omsk
Nosta
|
4:0 (2:0) |
|
|
Lada Togliatti
Tuymazy
|
2:1 (1:1) |
|
|
Tyumen
Amkar
|
1:0 (1:0) |
|
|
Ulyanovsk
Miass
|
1:1 (0:0) |
|
|
Russia Golden Ring Cup | |||
Dinamo-M V...
Fakel Kirov
|
1:0 (0:0) |
|
|
Russia Premier Women | |||
Chertanovo W
Zvezda W
|
0:4 (0:1) |
|
|
Lokomotiv ...
FK Yenisey W
|
5:1 (3:0) |
|
|
Ryazan W
Rubin W
|
0:1 (0:1) |
|
|
Russia Russia FNL2 West | |||
Chita
Dzerzhinsk
|
3:1 (0:1) |
|
|
Saudi Arabia Premier | |||
Al-Ettifaq
Al-Hazem
|
5:2 (2:1) |
|
|
Al-Raed
Al-Nassr
|
0:3 (0:1) |
|
|
Singapore S.League | |||
Tampines 2
Lion City 3
|
0:4 (0:1) |
|
|
Slovakia Corgon Liga | |||
Trencin
Michalovce
|
2:2 (1:1) |
|
|
Pohronie
Senica
|
1:0 (1:0) |
|
|
Trnava
Dun. Streda
|
1:0 (0:0) |
|
|
Ruzomberok
Sered
|
3:1 (3:1) |
|
|
L. Mikulas
Zlate Moravce
|
0:2 (0:1) |
|
|
Slovan Bra...
Zilina
|
2:2 (1:2) |
|
|
Slovenia 1. Division | |||
Radomlje
Domzale
|
3:3 (1:1) |
|
|
Aluminij
Tabor Sezana
|
2:2 (1:1) |
|
|
South Africa Premier Soccer League | |||
Stellenbosch
Cape Town City
|
1:0 (0:0) |
|
|
Maritzburg Utd
Baroka
|
1:0 (0:0) |
|
|
Chippa Utd.
TS Galaxy
|
0:1 (0:0) |
|
|
Marumo Gal...
Sekhukhune
|
2:2 (0:0) |
|
|
Kaizer Chiefs
Swallows
|
2:2 (1:0) |
|
|
South Korea K-League | |||
Seoul 2
Seongnam 3 1
|
0:1 (0:1) |
|
|
Pohang 2
Incheon Utd
|
2:0 (2:0) |
|
|
Gimcheon S...
Ulsan HD 2
|
0:2 (0:2) |
|
|
South Korea K-League Chall. | |||
Daejeon 4
Bucheon
|
1:0 (1:0) |
|
|
Jeonnam 3
Ansan Greeners 4
|
2:3 (1:1) |
|
|
Spain Primera RFEF | |||
Tudelano
SS Reyes
|
0:2 (0:0) |
|
|
Unionistas
Calahorra
|
3:0 (1:0) |
|
|
Villarreal B
Linense
|
0:0 (0:0) |
|
|
Barcelona B
Castellon
|
5:0 (2:0) |
|
|
Algeciras
Real Madrid B
|
1:1 (0:1) |
|
|
Gimnastic
Sevilla B
|
1:0 (1:0) |
|
|
Rayo Majad...
Zamora
|
3:2 (1:1) |
|
|
Baleares
Sanluqueno
|
0:0 (0:0) |
|
|
Llagostera
San Fernando
|
1:1 (0:0) |
|
|
Celta Vigo B
Ferrol
|
0:1 (0:0) |
|
|
UD Logrones
CD Badajoz
|
1:0 (0:0) |
|
|
Linares
Sabadell
|
2:0 (0:0) |
|
|
Valladolid B
Dep. La Coruna
|
0:4 (0:2) |
|
|
Talavera
Leonesa
|
0:5 (0:1) |
|
|
Betis B
Albacete
|
0:2 (0:1) |
|
|
Cornella
Alcoyano
|
2:0 (0:0) |
|
|
Ath Bilbao B
R. Santander
|
2:1 (2:0) |
|
|
Inter de M...
SD Logrones
|
3:1 (1:0) |
|
|
FC Andorra
U. Murcia
|
1:0 (1:0) |
|
|
Sweden Allsvenskan | |||
AIK
Sirius
|
2:2 (2:2) |
|
|
Helsingborg 3
Varnamo
|
1:4 (1:0) |
|
|
Sweden Damallsvenskan | |||
Kalmar W
Umea W 1
|
3:2 (2:2) |
|
|
Sweden Div 1 | |||
Qviding
Falkenberg
|
0:4 (0:0) |
|
|
Motala
Umea FC
|
4:1 (1:0) |
|
|
Oddevold
Tvaaker
|
2:1 (1:1) |
|
|
Oskarshamn
Olympic Malmo
|
0:3 (0:2) |
|
|
Karlstad
Sollentuna
|
3:2 (3:2) |
|
|
Vasalund
Frej
|
2:0 (1:0) |
|
|
Trollhattan
Atvidaberg
|
3:1 (2:0) |
|
|
Orebro Syr.
Haninge
|
1:2 (0:1) |
|
|
Ljungskile
Lunds
|
2:1 (1:0) |
|
|
Vanersborgs IF
IFK Malmo
|
1:2 (1:0) |
|
|
Pitea
Sandviken
|
1:2 (0:1) |
|
|
Switzerland Challenge League | |||
Xamax 2
Wil 2
|
5:2 (2:0) |
|
|
Aarau 3
Vaduz 3
|
1:2 (0:1) |
|
|
Lausanne Ouchy 3
Schaffhausen 2
|
1:2 (1:0) |
|
|
Kriens 3
Winterthur 1
|
0:5 (0:2) |
|
|
Thun 2
Yverdon 3
|
2:1 (2:0) |
|
|
Tunisia Ligue 1 | |||
Club Africain
Monastir
|
2:1 (1:0) |
|
|
Turkey TFF 1st Divison | |||
Genclerbirligi 2
Umraniyespor 1
|
2:4 (1:2) |
|
|
Keciorengucu
Ankaragucu 2
|
1:2 (1:1) |
|
|
Kocaelispor 1
Adanaspor 2
|
4:1 (1:0) |
|
|
Bursaspor 1
Menemen 1
|
1:0 (1:0) |
|
|
UAE Etisalat National League | |||
Al Oruba 1
Al-Wasl 1
|
1:1 (1:0) |
|
|
Al-Nasr Dubai 1
Al Dhafra 1
|
1:2 (1:2) |
|
|
Al Sharjah 1
Emirates Club 2 1
|
2:1 (2:1) |
|
|
Al Jazira 5 1
Al Wahda 6
|
1:2 (1:0) |
|
|
USA MLS | |||
Columbus
Los Angeles FC 6
|
0:2 (0:0) |
|
|
Uruguay Primera Division | |||
Maldonado 4
Fenix 4
|
0:1 (0:1) |
|
|
Rentistas 3
Cerro Largo 4
|
2:0 (0:0) |
|
|
Nacional M. 4 1
Albion 3
|
2:0 (0:0) |
|
|
Uruguay Segunda | |||
La Luz
Juventud
|
2:1 (1:0) |
|
|
Rampla Juniors
Uruguay Mont.
|
1:2 (1:0) |
|
|
Sud America
Central Esp.
|
2:1 (1:1) |
|
|
Venezuela Primera Division | |||
Zamora
Puerto Cabello
|
1:0 (1:0) |
|
|
Monagas
Est. Merida
|
2:2 (1:0) |
|
|
Univ. Central
Lara
|
0:0 (0:0) |
|